مربع های رنگی

ساخت کلاژ با اشکال هندسی روش خوبی برای پرورش خلاقیت کودکان است. امروز کلاژ با مربع های رنگی را انجام می دهیم و در روزهای آینده اشکال دیگر را امتحان می کنیم.

آنچه نیاز دارید:

کاغذ یا مقوا رنگی

کاغذ سفید

چسب

شروع کنید:

مقوا های رنگی را در مربع های کوچک و یک اندازه برش بزنید. اگر از رنگهای مختلف مقوا استفاده کنید کار با آنها جذابتر خواهد بود.

۱

فرزندتان می تواند کاغذهای همرنگ را تفکیک کند؟ برای کودکانی که رنگها و اشکال هندسی را نمی شناسند بازی با این مربع ها فرصت خوبی برای یادگیری است.

۲

مربع هایی که برش زده اید را با یک کاغذ سفید و چسب در اختیار کودک قرار دهید. از او نخواهید چه چیزی درست کند، او ابتدا می خواهد فقط چسباندن این مربع های رنگی را تجربه کند.

۳

شاید برای بار دوم که شرایط این کلاژ را برایش فراهم کنید ایده ای برای ساخت انتخاب کند. هر چیزی می تواند موضوع کارش باشد. موجوداتی که شاید هرگز ندیده و آن را در قصه ها شنیده، اشیایی که آنها را دیده و یا حتی شخصیت های کارتونی می تواند سوژه فرزندتان باشد.

۴

ممکن است هنگام کار از رنگهای مختلفی استفاده کند، مرتب و تمیز چسب نزند و ممکن است آنچه درست می کند هیچ شبیه سوژه مورد نظرش نباشد با این همه به او سخت نگیرید اجازه دهید آنطور که مایل است کار را پیش ببرد. کوچکترین دخالت شما هنگام کار ذهن او را مشغول می کند و آنچه که می خواهد خلق کند سمت و سوی نظر شما را می گیرد.

۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. *