نقاشی با پر

نوشتن با پر را در کارتون ها و فیلمهای قدیمی دیده ایم اگر فکر می کنید برای کودکتان تازگی دارد یک یا چند پر برایش تهیه کنید تا با آنها نقاشی کند . لطافت پر و ظرافت نوک آن موجب می شود از این نوع نقاشی لذت ببرد.

آنچه نیاز دارید:

پر

رنگ

کاغذ سفید

شروع کنید:

فرزندتان از لمس پر و نرمی آن چه حسی دارد؟ مقداری رنگ مثل گواش یا رنگ خوراکی حل شده در آب مقابلش بگذارید.

۱

اگر پرها و کاغذها را در رنگهای مختلف تهیه کنید جذابیت کار بیشتر خواهد بود. فکر می کنید زمانیکه کودک شما پر را به دست بگیرد و رنگ را مقابلش بگذارید با آن چه می کند؟ در تصویر زیر کودک پر را سروته گرفته و نقاشی می کند.

۲

اگر فرزندتان اینطور نقاشی را آغاز کرد مانعش نشوید چون با این روش به شکل جدیدی که قبلا تجربه نکرده است نقاشی می کند.

۳

احتمالا بعد از دقایقی پر و دستهایش به طور کامل رنگی می شوند. شاید از این اتفاق استقبال کند و همچنان به رنگ بازی ادامه دهد یا ممکن است فوری دستهایش را بشوید.

۴

می توانید روز دیگری را برای ادامه کار انتخاب کنید. خودتان پر را بردارید و با نوک آن نقاشی کنید(می توانید با قیچی نوک پر را برش بزنید) . کودک کار شما را تقلید می کند؟

۵

برخی از کودکان هنگامی که وسیله ای ظریف در دست دارند نقاشی هایی با ابعاد کوچک در فضای محدودی از کاغذ می کشند و هنگامی که ابزار نقاشی بزرگتر باشد نقش های بیشتر و بزرگتری رسم می کنند. فرزند شما چطور با پر نقاشی می کشد؟


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/koodir/domains/koodaknet.ir/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. *